top of page
Opis

NOWOŚWIT

Debiutancki album polskiego zespołu Amalia Umeda Quartet to ilustracyjna muzyka improwizowana inspirowana siłą i pięknem natury, surowością i autentycznością muzyki ludowej, różnorodnymi stanami emocjonalnymi targającymi człowiekiem.            

   
Cztery muzyczne osobowości tworzące zespół podczas kolektywnej improwizacji przenikają się wzajemnie. Ich głównym założeniem podczas wspólnego tworzenia muzyki jest otwartość na nowe rozwiązania - fakturalne, czasowe i interpretacyjne.        

                      

Wszystkie kompozycje zawarte w albumie są autorstwa liderki. Zazwyczaj składają się z oszczędnego zarysu idei, by czworo muzyków mogło podczas każdego wykonania nadawać kompozycjom niepowtarzalny kształt, charakter i formę. Pozwala to na odkrywanie nowych możliwości interpretacyjnych i zespołowych zależnych od bieżącej chwili, nastroju, akustyki pomieszczenia, a także energii publiczności.

Ludzie, którzy stworzyli "Nowoświt"

Amalia Umeda - skrzypce

Franciszek Raczkowski - fortepian
Michał Aftyka - kontrabas
Michał Szeligowski - perkusja

DSC09676.jpg

Program 2 Polskiego Radia - współproducent

Michał Bereza - realizacja nagrania

Maciej Envee Goliński - miks i mastering

Magdalena Kuczko - oprawa graficzna

DSC09650.jpg
DSC09680.jpg

"Album Nowoświt został stworzony przez wspaniałych ludzi. Moim głównym założeniem było, by jego elementy składały się na jedną spójną, niemal synestezyjną całość. Jest to efekt współpracy osób, które w pełni zrozumiały moją wizję, rozwinęły ją, a także włożyły w swoją pracę serce, czas i niesamowity talent, za co jestem niezmiernie im wdzięczna, a także wzruszona efektem końcowym."

Amalia Umeda

bottom of page